30.8.15

Krem Peynirli Gözleme Tarifi

30.8.15

Zafer Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ulusal bayramıdır. Her yıl 30 Ağustos günü kutlanır. Zafer Bayramı, 1922 yılında 26 Ağustos'ta başlayıp, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'ni (Büyük Taarruz) anmak için kutlanan bayramdır. İşgal birliklerinin ülke sınırlarını terketmesi daha sonra gerçekleşse de, 30 Ağustos sembolik olarak ülke topraklarının geri alındığı günü temsil eder.

Zafer Bayramı, ilk defa 30 Ağustos 1923 günü Afyonkarahisar, Denizli, Kahramanmaraş, Ankara ve İzmir'de kutlanmıştır. Resmî olarak Zafer Bayramı ilân edilmesi 1935 yılının Mayıs ayında olmuştur. Zafer Bayramı, tüm yurtta törenlerle kutlanır. Devlet erkânı ve birçok vatandaş, Ankara'da Anıtkabir'i, diğer illerde de anıt ve şehitlikleri ziyaret edip, Mustafa Kemal Atatürk'e, silâh arkadaşlarına ve komutasında savaşmış askerlere şükranlarını sunar. Hemen hemen her yerleşim yerinde, askerî birlikler geçit törenlerine katılır. Ayrıca dış temsilciliklerde de çeşitli kutlamalar yapılır. 30 Ağustos günü, Türkiye'de resmî tatildir.

Her yıl, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları bu tarihte mezun verir. Tüm subay ve astsubay rütbe değişiklikleri bu tarihte geçerli olur.

MALZEMELER


  • 3 su bardağı un
  • 1 paket instans maya
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 tatlı kağığı şeker
  • 1 çay bardağı ılık süt
  • 1 paket krem peynir
  • ılık su ile yoğurulur

YAPILIŞ

Hamuru güzelce yoğuralım,beze yapalım,

bezeleri teker teker açalım, 1 tane bezenin arasına 2 paket krem peyniri sürelim, bir bezeyi daha açalım krem peynir sürdüğümüz hamurumuza örtüp etrafını güzelce düzeltelim ,


hazırlanan bütün gözlemeleri teker teker tavamıza atıp önlü arkalı kızartalım afiyet olsun....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder